Rugby league

Z domova

24. Červen 2016

Češi finišují přípravy na Ukrajině

Ve čtvrtek v odpoledních hodinách se reprezentační výběr trenéra Cintlera vydal na Ukrajinu, kde změří sílu s Ukrajinou v Mistrovství Evropy skupiny "C".

Ukrajina, která si v posledních dvou letech prošla těžkými utkáními ve skupině "B" se Srbskem, Ruskem a Itálií věří v rychlý návrat právě do "B" skupiny a jednoduchý zápas s naším výběrem. "Měli jsme výbornou přípravu a vybrali jsme ty nejlepší hráče z osmi nejsilnějších ukrajinských klubů. Těšíme se na přivítání našich hostů z ČR v Rivne, kde bychom rádi rozšířili naší rugby league rodinu" komentoval utkání Artur Martyrosyan, prezident URLF

Naopak Ladislav Cintler, trenér České reprezentace věří kombinaci zkušeností a dravého mládí: "Podařilo se nám dát dohromady tým, kde se dobře doplňují zkušenosti s dravým mládím. Od veteránů jako Sluka, Friedel a Šedina očekávám, že dodají hře klid a směr. Kittl, Pavlík, Pešout, Koliska a Hudrlík jsou naopak velmi mladí hráči, kteří v české 1. divizi patří na svých pozicích k tomu nejlepšímu a věřím, že svůj talent ukáží i na mezinárodní úrovni, proti mnohem zkušenějším soupeřům. Takže i přes absenci několika opor týmu v čele s Lahrem a Heiningerem pojedeme na Ukrajinu ve velice silné sestavě. Přesto jsou Ukrajinci, kteří jsou na světovém žebříčku o sedm míst před námi favorité. Loni jsem mohl sledovat jejich zápas proti Rusku ve skupině B mistrovství Evropy a můžeme se těšit na rychlou a přímočarou hru. Klíčová bude dominance ve skládkách na středu hřiště. Pokud se budeme moct opřít o tento aspekt hry, jako se nám dařilo na podzim proti Belgii, můžeme být velice nepříjemný soupeř a vybojovat dobrou výchozí pozici před domácí odvetou."

Stream zápasu Ukrajina vs. Česká republika

Výkop utkání je v sobotu 25.6.2016 ve 14:00

Sestava Ukrajina:

Mykola Shalaev (Girnyk, Kryvyi Rig), Andriy Shakura (RLC Kyiv), Valentyn Koval, Artur Ovsyanikov (Korzo, Uzhgorod), Svyatoslav Andreychenko, Anatoliy Grankovs`kyi, Volodymyr Karpenko, Oleksandr Kozak, Dmytro Semerenko, Oleksandr Sherbyna, Oleksandr Skorbach (c), Mykhaylo Troyan, Evgen Trusov, Bogdan Veprik (Legion XIII, Kharkiv), Ostap Gryshenko (Sokil, L`viv), Andriy Khrusiuk, Volodymyr Kyryl`chuk, Vadym Polukhovych, Volodymyr Radchyk (Veres, Rivne)

Sestava Česká republika:

Patrik Koliska, Ondřej Preininger, Tomáš Řičica (Chrudim Rabbitohs), Jaroslav Bžoch, Petr Franta, Filip-Daniel Kittl, Tomáš Němeček (Krupka Dragons), Jiří Sluka (Lokomotiva Beroun), Jakub Hudrlík, Tomáš Valenta (Mad Squirrels Vrchlabí), Otto Friedl, Pavel Mikeska, Petr Šedina (c) (Mikulov Roosters), Milan Pešout, Filip Špaček (Orli Havlíčkův Brod), Tomáš Adamec, Pavel Pavlík, Jan Vocel (Slavia Hradec Králové)

Foto: Oldřich Horák

Doporučujeme

Divize 1

# Tým V P R B +/-
1 Chrudim + Havlíčkův Brod 3 1 0 6 114
2 Vrchlabí + Beroun 1 2 1 3 -50
3 Slavia Hradec Králové 1 2 1 3 -64

Divize 2

# Tým V P R B +/-
1 Hodonín+Mikulov 3 0 0 6 148
2 Dragons Krupka 2 1 0 4 57
3 Barbarians Letohrad 1 2 0 2 -75
4 Moravská Třebová All Plebs 0 3 0 0 -130

sledujte rugby league v televizi

všechny přenosy