Rugby league

Z domova

11. Říjen 2016

Češi nestačili na Ukrajinu

Češi v sobotu nestačili na Ukrajinu a i přes nadějný první poločas prohráli vysoko 12:64.

Ukrajina začala zápas bleskově a už v 1. minutě si připsala první položení. Na úvodní šok zvládli Češi najít odpověď, když Koliska přiklepl v brankovišti kop Pešouta. Poté byla hra vyrovnaná a domácí ještě několikrát zahrozili, ale Ukrajina se ke konci poločasu dostala do tempa a nakonec vyhrála úvodní čtyřicetiminutovku 6:20.

Ve druhé půlce zápasu pak začali favoriti z Ukrajiny nekompromisně diktovat hru a trestat jakoukoliv chybu české defenzívy.

Trenér Cintler byl po závěrečném hvizdu značně zklamaný: „Střízlivé cíle byly takové, že bychom mohli z červnového výsledku, kdy jsme venku prohráli o 40 bodů, ještě deset či dvacet bodů stáhnout. V prvním poločase to vypadalo nadějně, ale v druhé půlce se nám zranilo několik hráčů, přestali jsme soupeři fyzicky stačit a dovolili mu rychle rozehrávat. Nezbývá než pogratulovat Ukrajině k zaslouženému vítězství. Teď je potřeba se znovu koncentrovat na domácí soutěž a snažit se ji zkvalitnit, abychom měli v národním týmu na čem stavět a byli schopní hrát vyrovnané zápasy v rámci Mistrovství Evropy.“

FOTO: Oldřich Horák

Doporučujeme

Divize 1

# Tým V P R B +/-
1 Slavia Hradec Králové 6 0 0 12 196
2 Vrchlabí / Beroun 4 2 0 8 17
3 Krupka Dragons 2 4 0 4 29
4 Orli Havlíčkův Brod 0 6 0 0 -242

sledujte rugby league v televizi

všechny přenosy