Rugby league

Z domova

4. Říjen 2016

Češi vyzvou Ukrajinu v utkání Mistovství Evropy

Už tuto sobotu se na hřišti Mad Squirrels Vrchlabí uskuteční odvetný zápas Mistrovství Evropy skupiny C mezi Českou republikou a Ukrajinou a trenér Ladislav Cintler vsadil na dravé mladí!

Finální "osmnáctka" hráčů prošla náročnou přípravou ve které porazila výběr kanadské armády 64:0, ale také minulý týden Norsko 12:6.

"Jde pro nás o vrchol reprezentační sezóny a byl bych rád, abychom byli Ukrajině vyrovnaným soupeřem po celých 80 min zápasu a ne jen 40 minut jako se nám to povedlo v prvním utkání venku, kde nás pohřbili nepřesnosti při přechodu z obrany do útoku. V posledních zápasech jsme si dodali potřebné sebevědomí a hlavně hra kolem rucku vypadala v našem podání dominantně. Věřím, že je to aspekt, na kterém budeme muset stavět i v zápase proti Ukrajině. Pokud k tomu zvládneme přidat větší klid na míči a jistotu při příjmech, nebudeme pro favority z východní Evropy žádným lehkým soupeřem." komentoval nadcházející utkání trenér Ladislav Cintler.

Co je vlastně nového v sestavě?

Dlouholetý kapitán Petr Šedina se posouvá ze své "primární" pozice mlynáře na útokou spojku, kde by měl hře dodat klid a správné rozhodnutí. Z útokové spojky na centra se posouvá Jaroslav Bžoch a mix "play makerů" završí Tomáš Řičica, který nastoupí v základní sestavě na mlynáře. V minulosti střídal právě Šedinu.

Ani v roji nezůstal kámen na kameni. V první řadě vymění Lahra a Sluku Pavel Pavlík a Petr Fanda. Zajímavé bude také sledovat prohození českého "hitmana" Heiningera z vazače na druhou řadu za Preiningera. Jedinou stálicí v roji tak zůstává Milan Pešout.

Filipa Špačka na zadáku nahradí týmový kolega Vladimír Pleskač. Do sestavy se neprosadil ani nejstarší člen národního týmu, Otto Friedl, který bude nahrazen teprve 17 letým Jakubem Hudrlíkem.

Na střídačce pak začnou mladíci Klement, Pospěch a Pinc.

Sestava České republiky proti Ukrajině:

 1. Vladimír Pleskač
 2. Pavel Mikeska
 3. Jaroslav Bžoch
 4. Jakub Hudrlík
 5. Karel Hojda
 6. Petr Šedina (c)
 7. Patrik Koliska
 8. Petr Franta
 9. Tomáš Řičica
 10. Pavel Pavlík
 11. Milan Pešout
 12. Jan Heininger
 13. Ondřej Preininger
 14. Tomáš Adamec
 15. Jiří Novák
 16. Jan Klement
 17. František Petr
 18. Lukáš Pospěch
 19. Lukáš Pinc

Doporučujeme

Divize 1

# Tým V P R B +/-
1 Chrudim + Havlíčkův Brod 3 1 0 6 114
2 Vrchlabí + Beroun 1 2 1 3 -50
3 Slavia Hradec Králové 1 2 1 3 -64

Divize 2

# Tým V P R B +/-
1 Hodonín+Mikulov 3 0 0 6 148
2 Dragons Krupka 2 1 0 4 57
3 Barbarians Letohrad 1 2 0 2 -75
4 Moravská Třebová All Plebs 0 3 0 0 -130

sledujte rugby league v televizi

všechny přenosy