30. Prosinec 2015

Čeští junioři odehráli zápas za NSW

Jaroslav Bžoch

Tři naši junioři si zahráli s výběrem U18 z Austrálie a byli úspěšní.

Filip-Daniel Kittl, Jakub Hudrlík a Lukáš Mejvald se o víkendu přidali k výběru U18 z Austrálie NSW a v Italském městě Brescia se postavili proti domácímu výběru U19. Víkend začal příjezdem do města Gavirate, kde se nachází australské tréninkové středisko A.I.S. (Australian Institute of Sports) kam jsme dorazili ve čtvrtek v noci. Ráno se kluci seznámili s týmem a s fukcionáři a proběhl také první trénink. Odpoledne jsme se všemi vyrazili na odpočinkový výlet do města Como. Po návratu a večeři ještě proběhla krátká informativní schůzka k zápasům, ta ale spíše byla určená pro zabavení týmu na jejich turné (přece jen měli v 9 dnech 6 zápasů). V sobotu ráno ještě proběhl krátký trénink tzv. captains run a po obědě jsme vyrazili na zápas.

Po rozcvičce, rozdání dresů a hymnách mohl začít zápas. Do základní se sestavy byl od začátku zařazen Filip, ale po 20 minutách hry se připojili i Jakub s Lukášem a všichni zůstali na hřišti až do konce zápasu. V první půli jasně dominoval tým Austlálie, který skóroval hned v první minutě a poločas skončil výsledkem 56:0. Do druhé půle se trenéři AU rozhodli tým oslabit o 3 hráče a dát tak šanci soupeři, což bylo velice hezké gesto. I přesto ale tým AU zvítězil 68:16.

Naši kluci Filip a Jakub položili try, kdy Jakub přidal ještě konverzi. Pozadu nezůstal ani Lukáš, který též proměnil jednu konverzi.

Víkend se opravdu vydařil a pro naše juniory to byla jedinečná příležitost zahrát si s tak kvalitním týmem.

Kluky v Itálii jako trenér doprovázel Jarda Bžoch.

Tímto bychom chtěli poděkovat Richard York, bez kterého by se tento výlet nekonal. Moc si jeho podpory vážíme. V neposlední řadě také děkujeme Tas Baitieri, který nám tuto šanci nabídl.