Rugby league

Z domova

9. Březen 2016

Chrudim hostí mezinárodní kurz rozhodčích

V pátek byl v Chrudimi zahájen velký projekt RLEF, finacovaný z evropských peněz. Průlomový projekt nese název Training and Education Portal (TEP), který má za úkol předělat a vylepšit šíření výuky třináctkového ragby (rugby league) v Evropě.

První ze 48 aktivit tohoto projektu začne právě v České republice, kdy do Chrudimi už ve čtvrtek přicestovali delegáti z Anglie, Švédska a Itálie, aby se připojili k místním kolegům. Touto aktivitou bude kurz školitelů rozhodčích následovaný kurzem českých rozhodčích první úrovně.

Výukový portál TEP bude mít jak program přípravy rozhodčích, tak trenérů. Na přípravě rozhodčích se bude podílet klub St.Hellens a na přípravě trenérů klub Leeds Rhinos. Portál by měl proti předchozímu programu kurzů umožnit lepší interakci školených s lektory a lektorům dát lepší možnosti při vyhodnocování kvality a při posuzování rozvoje jejich svěřenců.

Kurz rozhodčích bude probíhat na ZŠ Dr. Malíka teoretickou a praktickou částí. Každý den se bude probírat a školit teorie pravidel v Rugby league a v odpoledních hodinách budou účastníci kurzu využívat přilehlou umělou plochu základní školy, aby si procvičili i teoretickou část. Kurz probíhá ve spolupráci s Českou asociací Rugby League CZRLA a Chrudimským Rugby League klubem Chrudim Rabbitohs. Ten se již po druhé za sebou stal v letech 2015 a 2014 vícemistrem ČR.

Součástí kurzu bude i takzvaný devítkový turnaj v Rugby League, který bude mít mezinárodní účas. Vedle českých týmů nastoupí i družstvo z Maďarska a Polska.

Doporučujeme

Divize 1

# Tým V P R B +/-
1 Chrudim + Havlíčkův Brod 3 1 0 6 114
2 Vrchlabí + Beroun 1 2 1 3 -50
3 Slavia Hradec Králové 1 2 1 3 -64

Divize 2

# Tým V P R B +/-
1 Hodonín+Mikulov 3 0 0 6 148
2 Dragons Krupka 2 1 0 4 57
3 Barbarians Letohrad 1 2 0 2 -75
4 Moravská Třebová All Plebs 0 3 0 0 -130

sledujte rugby league v televizi

všechny přenosy