Rugby league

Z domova

18. Říjen 2017

Daniel Veselý & Antonín Berk ml. sbírají zkušenosti v Anglii

Už druhý měsíc sbírají juniorští hráči RLC Dragons Krupka, Antonín Berk ml. a Daniel Veselý, zkušenosti v Anglii a nutno říct, že se jim daří! Daniel Veselý debutovat v Halifax Elite Rugby Academy, odehrál celý druhý poločas, prokopl 3 ze 4 konverzí a pomohl k celkové výhře 54:4.

Kromě akademie Halifaxu kluci hrají a trénují za místní juniorský tým Queensbury, ve kterém v posledním utkání Antonín Berk 2 položil.

Zítra na kluky čeká trénink v novém klubu, Siddal ARLFC U18, který je považován za jeden z nejlepších juniorských klubů v okolí.

Jak to celé funguje popsal Daniel: "Do GRLA (Global Rugby League Academy) jsme se dostali tak, že jsme požádali trenéra, Tomáše Beránka, o možnost zařídit například tříměsíční stáž v Anglii nebo nějaký kemp, něco v tom duchu. Berry (Tomáš Beránek) se zeptal Richarda Yorka a Iaina Sellerse zda by o něčem takovém nevěděli. Oni předali kontakty a pak už si jen Berry mailoval s Lukem Garnettem, našim manažerem a najednou jsme tu a na celý rok."

"GRLA spolupracuje s Halifax Elite Rugby Academy, se kterou máme většinu tréninkových jednotek. Každý den trénink v posilovně a na hřišti, plus tam studujeme BTec sport level 3. S GRLA. Potom máme ještě speciální tréninkové jednotky. Teď jsme například měsíc chodili na CrossFit a příští měsíc máme vzpírání. Do budoucna třeba tréninky boxu. Všechno je to uděláno tak, aby jsme to jako rugbisté použili a vždy máme lekce s někým, kdo tomu vážně rozumí. Třeba na CrossFit jsme chodili s kapitánkou Bradford Bulls a čerstvou vítězkou ženské Super League. GRLA taky plní roli našich manažerů a zajišťují nám angažmá. Právě teď nám zajistili angažmá právě v Siddal ARLFC U18."

"Díky GRLA taky dostaneme možnost trénovat s profesionálními a poloprofesionalními týmy v Anglii a například jsme se díky ní podívali na finále Super League v Manchesteru."

"Pro ostatní kluky z ČR je určitě obrovská šance se sem dostat! Doufáme, že námi to jen začalo a záleží jen na tom, jak oni budou chtít. Myslím si ale že to tu není pro každého. Pokud na nás v dalším roce někdo naváže, což si moc přejeme, tak by to měl být ale někdo, kdo rugby league dává vše a je ochotný celý rok zasvětit jen a pouze rugby league. Protože tréninky tady se vůbec nedají srovnat s tréninky v ČR. To je úplně jiná liga!"

"Když bude někdo z trenérů v ČR chtít, rádi předáme kontakt přímo na Luka. Na to je teď sice ještě čas, ale do budoucna si myslím že by to určitě bylo skvělé..." dodává Daniel.

Doporučujeme

Divize 1

# Tým V P R B +/-
1 Chrudim + Havlíčkův Brod 3 1 0 6 114
2 Vrchlabí + Beroun 1 2 1 3 -50
3 Slavia Hradec Králové 1 2 1 3 -64

Divize 2

# Tým V P R B +/-
1 Hodonín+Mikulov 3 0 0 6 148
2 Dragons Krupka 2 1 0 4 57
3 Barbarians Letohrad 1 2 0 2 -75
4 Moravská Třebová All Plebs 0 3 0 0 -130

sledujte rugby league v televizi

všechny přenosy