Rugby league

Z domova

24. Duben 2016

Do Vrchlabí se vrací mezinárodní zápasy. Vyzveme srbskou U21

Vrchlabí – „Brána do Krkonoš“ se stane svátkem pro všechny milovníky kontaktních sportů! Po dvou letech do Vrchlabí zavítá česká reprezentace v rugby league a temperamentní energie z Balkánu. V sobotu 14. května na prověřené travnaté ploše v Hartě vypukne první přípravný zápas před nadcházejícím vstupem do Mistrovství Evropy skupiny „C“. Soupeřem nebude nikdo jiný než ambiciózní a důrazná srbská „jednadvacítka“ - tedy výběr hráčů ve věku 21 let a mladších.

Připomeňme, že do Srbska dorazilo rugby league už v 60. letech, zatímco do ČR až v roce 2005. O síle soupeře poví dost také fakt, že Srbské seniorské reprezentaci chybí pouze krůček k účasti na mistrovství světa, dle světového hodnocení se v tuto chvíli jedná o 11. nejlepší národní tým na světě. Česká republika je na 30. místě.

„Bude to poslední ostrý test před červnovým venkovním zápasem na Ukrajině, proto zde budeme muset nasadit kompletní osu národního týmu. Určitě zde ale dostane prostor i pár nováčků. Mám vytipovaných několik hráčů, které bych rád viděl v národním dresu, a právě proti Srbsku by měli dostat příležitost“ říká o sledovaném zápasu trenér českého týmu Ladislav Cintler, a jedním dechem dodává, „přestože půjde pouze o přátelské utkání, beru zápas proti Srbsku velice vážně. Potřebujeme zde předvést přesvědčivý výkon, abychom si dodali sebevědomí a jistoty před náročným výjezdem. Na podzim nás pak před domácí odvetou s Ukrajinou prověří Norové, kterým doufám vrátíme porážku z roku 2013, kdy jsme v Oslu těsně prohráli.“

Vstupné je zdarma a v doprovodném programu nebude chybět skákací hrad pro nejmenší, občerstvení, poločasová soutěž v kopu na bránu atd.

Doporučujeme

Divize 1

# Tým V P R B +/-
1 Chrudim + Havlíčkův Brod 3 1 0 6 114
2 Vrchlabí + Beroun 1 2 1 3 -50
3 Slavia Hradec Králové 1 2 1 3 -64

Divize 2

# Tým V P R B +/-
1 Hodonín+Mikulov 3 0 0 6 148
2 Dragons Krupka 2 1 0 4 57
3 Barbarians Letohrad 1 2 0 2 -75
4 Moravská Třebová All Plebs 0 3 0 0 -130

sledujte rugby league v televizi

všechny přenosy