Rugby league

Z domova

19. Duben 2018

Dragons přivezli z Rotterdam 9s 5. místo

S vyrovnanou bilancí dvou výher a dvou proher se vrátil úřadující mistr ČR v rugby league z devítkového turnaje v Rotterdamu. Níže si můžete přečíst komentář Tomáše Beránka, trenéra Dragons:

Zahájení soutěže a první ostrý start v 1. Divizi CZRLA náš čeká tento víkend 22.4.2018 proti mistrům z roku 2016 Orlům z Havlíčkova Brodu. Každý trenér si rád vyzkouší před zahájením soutěže "nalazení týmu" po zimní přípravě, a proto stejně jako minulý rok letos padla volba na turnaj Rotterdam Nines.

Tým odlétal ve čtvrtek a turnaj se hrál v sobotu, takže jsme měli plno času na aklimatizaci a stihli jsem i lehký trénink v pátek dopoledne.

Samotný turnaj byl na krásném stadionu SPARTA RC ve městečku LE Capella a/d IJssel.

Prvním soupeřem našeho týmu byl belgický tým Brussels Gorillas, kterému jsem podlehli 8:10. Těsné skóre proti týmu, který nakonec vyhrál celý turnaj. Tvrdá rychlá hra, na naší straně lehká nervozita, žádný metr nebyl zadarmo. Rozdíl v kopu po položení znamenal naší prohru. Specifický systém Rotterdam Nines umožňuje každému týmu opravný zápas při prohře. Prohraným prvním zápasem jsme se vydali na mnohem delší cestu k dobrému umístění.

Dalším týmem na který jsme narazili byl Ragbi Klub Dorcol ze Srbska. Skvělý a tvrdý zápas, který se z důvodu prodloužení a ošetřování zraněných hráčů hrál cca 40 minut. Zápas byl opravdovým testem mužstva. Fyzicky připravený soupeř hrál tvrdě, ale naše obrana byla vždy na svém místě. Útok šlapal jako hodinky a soupeři jsme se tvrdostí vyrovnali. Nakonec se nám v prodloužení podařilo získat položením golden point a zápas vyhrát 16:12. Zde asi nejvíce platilo motto, kterého se jako trenér držím "Vyhrává chytřejší tým, né silnější". Bohužel se nám při tomto tvrdém zápase zranilo několik hráčů.

Další zápas byl proti Harderwijk Dolphins z Holandska. Zápas jsem vyhráli 22:4 a kluci si hru velmi užili, i zde byla důležitá disciplinovanost týmu a vzájemná podpora jak v útoku tak v obraně.

Ve čtvrtém zápase jsme narazili na tým TSV Karlshofen z Německa. Německý tým byl již bohužel nad naše síly, bez možnosti střídání nejde na celodenním turnaji podat dobrý výkon. Zápas jsme prohráli 14:30.

Celkově mám z turnaje smíšené pocity. Jsem nadšen ze hry, kterou kluci předvedli proti favoritům a nenechali se zastrašit, šlapali jako tým, nenechali se ve štychu a i v těch nejhorších okamžicích se dokázali vyburcovat ke skvělým výkonům. Mrzí mě vysoké množství zraněných hráčů, které jsme si z Rotterdamu přivezli. Jako trenér mám štěstí, že mohu čerpat z "B" týmu a juniorky a na první ligový zápas jsme 100% připraveni.

Jsem hrdý na náš tým.

Tomáš Beránek

Doporučujeme

Divize 1

# Tým V P R B +/-
1 Chrudim + Havlíčkův Brod 3 1 0 6 114
2 Vrchlabí + Beroun 1 2 1 3 -50
3 Slavia Hradec Králové 1 2 1 3 -64

Divize 2

# Tým V P R B +/-
1 Hodonín+Mikulov 3 0 0 6 148
2 Dragons Krupka 2 1 0 4 57
3 Barbarians Letohrad 1 2 0 2 -75
4 Moravská Třebová All Plebs 0 3 0 0 -130

sledujte rugby league v televizi

všechny přenosy