Rugby league

Z domova

14. Květen 2019

Druhé kolo CZRLA poháru v 9s ovládl Mikulov + Hodonín

Druhý díl série turnajů poháru CZRLA 9s hostil tým Barbarians Letohrad a uskutečnil se v obci Dlouhoňovice. Do turnaje bylo přihlášeno pět týmů. Kromě domácích Barbarians Letohrad dorazil do Dlouhoňovic také druhý nováček soutěže, tým All Plebs Moravská Třebová. Naopak tým Vlci Trutnov doplněný několika hráči z Lokomotivy Beroun je již na scéně několik let. Dorazil také tým z jižní Moravy, tvořený hráči Hodonín Black Angels, Mikulov Roosters a také několika hráči z Břeclavi. Posledním týmem na turnaji byl nováček v druhé divize, ale bývalá stálice nejvyšší soutěže Dragons Krupka. Tento tým dorazil pouze s devíti hráči a tak jim během celého turnaje postupně každý tým půjčil několik hráčů, aby byli schopni důstojně odehrát celý turnaj.

5. místo

Na pátém místě v turnaji se tentokrát umístil tým All Plebs Moravská Třebová. Pro nováčka v soutěži to jistě žádná hanba není, nicméně poté, co v úvodním našlapaném turnaji v Hradci Králové skončili na 5. místě z osmi týmů, jistě i do Dlouhoňovic přijížděli s ambicemi na umístění minimálně ve středu tabulky. Přestože zvítězili nad Vlky z Trutnova, vaz jim zlomily výsledky ze zápasů s výběrem jižní Moravy a Dragons Krupka, od kterých inkasovali celkem 61 bodů. Vzhledem k tomu, že při stejném počtu bodů v tabulce nerozhodují podle pravidel CZRLA vzájemné zápasy, ale rozdíl dosažených a obdržených bodů, čtvrté místo na jejich úkor obsadili hráči Trutnova.

4. místo

Na čtvrtém místě skončili hráči z krkonošského Trutnova. Ve výběru opět nechyběli hráči Vrchlabí a tentokrát také Berouna. Přesto však trenér Lahr stavěl kostru týmu především na mladších hráčích a zkušení tahouni tým pouze doplňovali. Přesto však Vlci jistě mysleli na vyšší příčky. Poté, co v úvodním utkání porazili domácí Barbary, následovala pro ně nejspíš nečekaná porážka od All Plebs a pak dva těsné zápasy s Krupkou a spojeným týmem Hodonína a Mikulova. Přestože Trutnovští disponovali největším počtem hráčů, mohla být právě možná nesehranost tím důvodem, proč nakonec nedokázali zvítězit ve více utkáních.

3. místo

Třetí místo v turnaji brali domácí hráči Barbarians Letohrad. Druhý nováček v soutěži neměl vstup do soutěže tak oslnivý, jako hráči z Moravské Třebové. Na turnaji v Hradci Králové skončili poslední a i přes dobré výkony především v zápasech s Trutnovem a Chrudimí se jim podařilo skórovat pouze jednou. Na domácím turnaji tak chtěli ostatním ukázat, že tu nejsou jenom do počtu. Přestože v úvodním utkání podlehli Trutnovu a posléze i výběru jižní Moravy, nezahodili flintu do žita” a v derby s All Plebs Moravská Třebová si připsali první vítězství v 9s poháru. V posledním zápase nastoupili proti hráčům Dragons Krupka a i přes to, že je těsně porazili, skončili právě za tímto týmem na 3. místě.

2. místo

Tým Dragons Krupka přes zimu čelil velké personální krizi. Do Dlouhoňovic přijeli na svůj první turnaj a nakonec i díky pomoci ostatních týmů, kteří v rámci fair play a v duchu myšlenek ragby poskytli svým soupeřům vždy před zápasem několik svých hráčů, skončili na krásném druhém místě. Hráči ze Severních Čech nejprve v prvním zápase přehráli rozdílem třídy All Plebs a poté porazili Trutnov. Recept na obranu Mikulova však nenašli a v posledním zápase s domácími Barbary těsně prohráli. Dvě vítězství a lepší skóre než domácí tým jim však zajistily stříbrnou příčku.

1. místo

První místo a vítězství v turnaji si po zásluze vybojovali hráči spojeného týmu Hodonína, Mikulova a Břeclavi. Turnajem prošli bez ztráty kytičky” a tým kolem trenéra Válka napravil svůj nepodařený vstup do sezóny, kdy na úvodním turnaji skončil až předposlední. Hráči z jihu Moravy těžili především z výborných kopů kopáče Šediny a silové hry roje i útoku. Tato kombinace dělala nejednomu týmu problémy a především nováčci v soutěži na ní nedokázali odpovědět. Výsledek určitě povzbudí hráče před domácími turnaji, které se uskuteční 25.5. v Hodoníně a 9.6. v Mikulově.

Devítkový pohár se tedy na další měsíc přesouvá až k jižním hranicím České republiky, do míst zaslíbených především vinařství. Čekají nás tedy dvě příjemné zastávky a my uvidíme, jak nakonec dopadnou jak z hlediska výsledků, tak z hlediska účasti. Jarní část sezóny je vskutku nabytá. Turnaje 9s poháru jsou každé dva týdny a mezi nimi jsou také juniorské turnaje a zápasy nejvyšší soutěže. Některé týmy také čeká cesta přes celou republiku!

Výsledky 9s poháru v Letohradu

Letohrad 8 : 16 Trutnov
Moravská Třebová 6 : 32 Krupka
Trutnov 8 : 16 Moravská Třebová
Mikulov + Hodonín 20 : 4 Letohrad
Moravská Třebová 8 : 29 Mikulov + Hodonín
Krupka 24 : 20 Trutnov
Mikulov + Hodonín 12 : 0 Krupka
Krupka 8 : 12 Letohrad
Trutnov 12 : 16 Mikulov + Hodonín

Pořadí 9s poháru v Letohradu

 1. Mikulov + Hodonín
 2. Krupka
 3. Letohrad
 4. Trutnov
 5. Moravská Třebová

Průběžné pořadí Poháru CZRLA v rugby league 9's

 1. Mikulov + Hodonín
 2. Hradec Králové
 3. Trutnov
 4. Moravská Třebová
 5. Letohrad
 6. Krupka
 7. Chrudim + Havlíčkův Brod
 8. Vrchlabí

Zbývající turnaje Poháru CZRLA v rugby league 9's

So 25/5/2019 Hodonín
Ne 9/6/2019 Mikulov
So 22/6/2019 Jilemnice
Ne 30/6/2019 Krupka
So 24/8/2019 Trutnov

Doporučujeme

Divize 1

# Tým V P R B +/-
1 Chrudim + Havlíčkův Brod 3 1 0 6 114
2 Vrchlabí + Beroun 1 2 1 3 -50
3 Slavia Hradec Králové 1 2 1 3 -64

Divize 2

# Tým V P R B +/-
1 Hodonín+Mikulov 3 0 0 6 148
2 Dragons Krupka 2 1 0 4 57
3 Barbarians Letohrad 1 2 0 2 -75
4 Moravská Třebová All Plebs 0 3 0 0 -130

sledujte rugby league v televizi

všechny přenosy