Rugby league

Z domova

1. Prosinec 2018

Individuální ocenění za sezónu 2018

Sezóna 2018 je již minulostí. Poháry pro vítěze základní části a pro vítěze Grandfinále byly předány v rámci valné hromady CZRLA zástupcům týmu RLC Hradec Králové, který tak získal všechny tři nejcennější trofeje (spolu s pohárem pro vítěze předsezónního 9´s turnaje. Kromě toho byly také vyhlášeni nejlepší hráči za uplynulou sezónu.

Junior roku 2018

Nejlepším juniorem za rok 2018 byl vyhlášen Jakub Tichý z týmu RLC Slavia Hradec Králové. Kuba prožil veleúspěšnou sezónu. Za Hradec si připsal 11 položení a byl tak nejčastěji pokládajícím hráčem tohoto týmu. Zároveň se představil v dresu národního týmu v Touch rugby, se kterým se jako kapitán reprezentace zúčastnil Mistrovství Evropy ve Skotsku.

Reprezentační hráč roku 2018

Nejlepším hráčem české reprezentace byl zvolen hráč Chrudim Rabittohs a letos i RLC Slavia Hradec Králové Tomáš Řičica, který je již několik let jejím kapitánem.Tomáš letos vedl náš reprezentační výběr ve všech třech zápasech. Kromě přátelského zápasu s Maďarskem, především v duelech kvalifikace na Mistrovství světa v rugby league. Doma s Norskem, kde naši hráči po fantastickém výkonu vydřeli vítězství i v Německu, kde naše reprezentace padla a ztratila tak naději na postup z dobře rozehrané skupiny, patřil Tomáš Řičica k nejlepším hráčům na hřišti.

Hráč roku 2018

Cenu pro nejlepšího hráče letošní sezóny si odnáší další z opor týmu Chrudim Rabbitohs Ondřej Preininger, který stejně jako Tomáš Řičica letos hájil barvy RLC Slavia Hradec Králové. Ondřejovi se letošní sezóna mimořádně vydařila. Za tým z Hradce Králové odehrál všechny zápasy a připsal si 9x try, což byl třetí nejvyšší počet v týmu letošního mistra. Ondřej tuto sezónu těžil ze silného hradeckého roje, kdy nemusel sám odvádět veškerou "špinavou" práci z pozice rojníka a měl proto dost prostoru pro to, aby kromě své síly uplatnil také kreativitu. Společně s Tomášem Řičicou tvořili celou sezónu v hradeckém i národním týmu kompaktní duo, před kterým se všichni soupeři museli mít na pozoru.

Doporučujeme

Divize 1

# Tým V P R B +/-
1 Chrudim + Havlíčkův Brod 3 1 0 6 114
2 Vrchlabí + Beroun 1 2 1 3 -50
3 Slavia Hradec Králové 1 2 1 3 -64

Divize 2

# Tým V P R B +/-
1 Hodonín+Mikulov 3 0 0 6 148
2 Dragons Krupka 2 1 0 4 57
3 Barbarians Letohrad 1 2 0 2 -75
4 Moravská Třebová All Plebs 0 3 0 0 -130

sledujte rugby league v televizi

všechny přenosy