Rugby league

Z domova

1. Prosinec 2018

Individuální ocenění za sezónu 2018

Sezóna 2018 je již minulostí. Poháry pro vítěze základní části a pro vítěze Grandfinále byly předány v rámci valné hromady CZRLA zástupcům týmu RLC Hradec Králové, který tak získal všechny tři nejcennější trofeje (spolu s pohárem pro vítěze předsezónního 9´s turnaje. Kromě toho byly také vyhlášeni nejlepší hráči za uplynulou sezónu.

Junior roku 2018

Nejlepším juniorem za rok 2018 byl vyhlášen Jakub Tichý z týmu RLC Slavia Hradec Králové. Kuba prožil veleúspěšnou sezónu. Za Hradec si připsal 11 položení a byl tak nejčastěji pokládajícím hráčem tohoto týmu. Zároveň se představil v dresu národního týmu v Touch rugby, se kterým se jako kapitán reprezentace zúčastnil Mistrovství Evropy ve Skotsku.

Reprezentační hráč roku 2018

Nejlepším hráčem české reprezentace byl zvolen hráč Chrudim Rabittohs a letos i RLC Slavia Hradec Králové Tomáš Řičica, který je již několik let jejím kapitánem.Tomáš letos vedl náš reprezentační výběr ve všech třech zápasech. Kromě přátelského zápasu s Maďarskem, především v duelech kvalifikace na Mistrovství světa v rugby league. Doma s Norskem, kde naši hráči po fantastickém výkonu vydřeli vítězství i v Německu, kde naše reprezentace padla a ztratila tak naději na postup z dobře rozehrané skupiny, patřil Tomáš Řičica k nejlepším hráčům na hřišti.

Hráč roku 2018

Cenu pro nejlepšího hráče letošní sezóny si odnáší další z opor týmu Chrudim Rabbitohs Ondřej Preininger, který stejně jako Tomáš Řičica letos hájil barvy RLC Slavia Hradec Králové. Ondřejovi se letošní sezóna mimořádně vydařila. Za tým z Hradce Králové odehrál všechny zápasy a připsal si 9x try, což byl třetí nejvyšší počet v týmu letošního mistra. Ondřej tuto sezónu těžil ze silného hradeckého roje, kdy nemusel sám odvádět veškerou "špinavou" práci z pozice rojníka a měl proto dost prostoru pro to, aby kromě své síly uplatnil také kreativitu. Společně s Tomášem Řičicou tvořili celou sezónu v hradeckém i národním týmu kompaktní duo, před kterým se všichni soupeři museli mít na pozoru.

Doporučujeme

Divize 1

# Tým V P R B +/-
1 Slavia Hradec Králové 6 0 0 12 196
2 Vrchlabí / Beroun 4 2 0 8 17
3 Krupka Dragons 2 4 0 4 29
4 Orli Havlíčkův Brod 0 6 0 0 -242

sledujte rugby league v televizi

všechny přenosy