Rugby league

Z domova

25. Červen 2016

ME "C": Ukrajina 46 : 6 Česká republika

I přes výrazné zlepšení Česká republika nestačila na zkušený tým Ukrajiny, která Čechy porazila 46:6 v městě Rivno před 1.500 diváky.

"Jsem rád, že jsme se za tři roky zvládli posunout a předvedli jsme mnohem lepší hru než před třemi lety ve Vrchlabí. Přesto věřím, že tým, který jsem měl k dispozici, se může posunout ještě dále. V prvním poločase nás popravili chyby při příjmu míčů a přechody z obrany do útoku. Moc často jsme soupeři dovolovali opakovat sety a dostávali jsme se pod tlak. Ve druhém poločase se situace mnohem zlepšila a 25 minut jsme hráli naprosto vyrovnaný zápas, ale chyběla nám finální přihrávka. Ke konci už pak došli síly a skoré, tak narostlo mnohem více, než bychom si přáli. Přesto si myslím, že jsme předvedli mnohem lepší a bojovnější výkon než doma proti Srbsku. Obrana byla agresivnější, útok ukázal víc kreativity, ale dokud neodstraníme základní chyby jako je příjem míče, tak těžko můžeme myslet na lepší výsledek." komentoval po utkání Ladislav Cintler, trenér národního týmu.

O jediný český try utkání se postaral mikulovský veterán Otto Friedl po offloadu Tomáše Němečka.

Ukrajina:

Položení: Skorbach (4, 77), Shalaiev (9, 13, 68, 72), Khrusiuk (22), Troiyan (40), Shakura (64)

Kopy: Skorbach 0/3, Shakura 5/6

Sestava: Mykola Shalaev (Girnyk, Kryvyi Rig), Andriy Shakura (RLC Kyiv), Valentyn Koval, Artur Ovsyanikov (Korzo, Uzhgorod), Svyatoslav Andreychenko, Anatoliy Grankovs`kyi, Volodymyr Karpenko, Oleksandr Kozak, Dmytro Semerenko, Oleksandr Sherbyna, Oleksandr Skorbach (c), Mykhaylo Troyan, Evgen Trusov, Bogdan Veprik (Legion XIII, Kharkiv), Ostap Gryshenko (Sokil, L`viv), Andriy Khrusiuk, Volodymyr Kyryl`chuk, Vadym Polukhovych, Volodymyr Radchyk (Veres, Rivne)