Rugby league

Z domova

3. Duben 2017

Mikulov hostil předsezónní turnaj společně s kurzem rozhodčích

Tradičního předsezónního turnaje, který ovládl tým Chrudim Rabbitohs, se zúčastnilo celkem 6 klubů, včetně jednoho z Maďarska.

A nešlo pouze o turnaj. Mikulov hostil víkendové školení rozhodčích před novou sezónou.

1. dubna proběhl kurz rozhodčích level 1 a soustředění již stávajících rozhodčích, kterého se zúčastnilo 6 nových adeptů a 6 rozhodčích s levelem 1 pod vedením Lukáše Hergotta a Ondřeje Preiningera. Kurz byl zároveň zkušebním kurzem pro Ondřeje, aby byl oficiálně schválen jako školitel rozhodčích. Na závěr kurzu proběhlo školení systému vzdělávání a udržení znalostí CATO a se vzdělávacím portálem RLEF.

2. dubna v rámci devítkové turnaje proběhla i praktická zkouška pro nové rozhodčí, a to jak v pozici hlavního, tak i v pozici čárového. „Kurz bych hodnotil jako velmi úspěšný. Podařilo se nám probrat vše co bylo v plánu a všechny velice bavila praktická část v sobotu odpoledne a v neděli se většina nových adeptů aktivně zapojila do dění na hřišti, ať již pozici hlavních, tak i v pozici čárových rozhodčích. Při nedělním turnaji nám taky hodně pomohli již aktivní rozhodčí, kteří nejenom pískali zápasy, ale také pomáhali s mentoringem nových adeptů. V sobotu večer se nám povedlo probrat systém CATO, kterým budou aktivní rozhodčí řídit svůj další rozvoj a my jako školitelé jim budeme moc být nápomocní a vést je aktivně v tomto procesu sebezdokonalování. Také se nám povedlo na konci kurzu při otevřené diskuzi dostat zpětnou vazbu, abychom mohli do budoucna kurz zlepšit a lépe připravovat další rozhodčí. Kolik nových rozhodčích však tento kurz přinese, se ukáže až v následujících měsících, protože to je teprve první krůček na složité cestě. Ale po nedělních výkonech jsem optimistický, protože jsem viděl některé nové talenty, kteří pokud u toho zůstanou a budou na sobě pracovat, tak můžou být opravdu dobří.“ komentoval průběh kurzu Lukáš Hergott.

Výsledky 9's turnaje:

Skupina A

Mikulov Maďarsko 10:10
Maďarsko Chrudim 0:10
Mikulov Chrudim 6:10

Skupina B

Hodonín Hradec Králové 0:10
Kradec Králové Krupka 14:6
Hodonín Krupka 0:10

Zápasy o umístění

Semifinále Chrudim Krupka 16:12
Semifinále Mikulov Hradec Králové 0:8
O 5. místo Hodonín Maďarsko 0:20
O 3. místo Mikulov Krupka 8:4
Finále Chrudim Hradec Králové 14:4

Doporučujeme

Divize 1

# Tým V P R B +/-
1 Chrudim + Havlíčkův Brod 3 1 0 6 114
2 Vrchlabí + Beroun 1 2 1 3 -50
3 Slavia Hradec Králové 1 2 1 3 -64

Divize 2

# Tým V P R B +/-
1 Hodonín+Mikulov 3 0 0 6 148
2 Dragons Krupka 2 1 0 4 57
3 Barbarians Letohrad 1 2 0 2 -75
4 Moravská Třebová All Plebs 0 3 0 0 -130

sledujte rugby league v televizi

všechny přenosy