Rugby league

Z domova

13. Listopad 2016

Mistrem ČR v rugby league jsou Krupka Dragons

Boj do poslední minuty, to bylo letošní finále Divize 1. V 77. minutě bylo skóre ještě 18:18, pak ale Dragons zvýšili na konečných 20:18 kopem z penalty za podražení (triping). Dragons se tak poprvé v historii stávají Mistrem ČR v rugby league.

První poločas patřil Dragons. Po úvodním silném tlaku ze strany Hradce to byl Tomáš Neměček, který otevřel skóre a připsal první 4 body domácím. Z konverze připsal další 2 body Zajíček.

Na položení Tomáše Němečka nenašel Hradec odpověď a brzy položil Antonín Berk, Zajíček opět proměnil kop a bylo to 12:0 pro Dragons. Hradec před koncem první půle snížil na 12:6, ale vzápětí za hradeckou tryline zavítal opět Němeček. Do kabin se odcházelo za stavu 18:6 pro Dragons.

Úvod druhého poločasu patřil Hradci Králové a Dragons nepustili za půlku. A silný tlak se vyplatil. Slavia Hradec Králové dokázala vyrovnat na 18:18 a z finále udělala pořádné drama. Bohužel pro Hradec, stačila malá chybička, která byla potrestána penaltou a v 77. minutě si Dragons vybrali kop na bránu, který Zajíček potvrdil a zajistil tak výhru mistrovského titulu.

"Musím klukům moc poděkovat, nebylo to dneska vůbec snadné. Hradec se bil do poslední chvíle. Máme neskutečnou radost a jdeme oslavovat. Zároveň nejen za tento zápas, ale celou sezonu děkujeme skvělým fanouškům. Jejich podpora nám opravdu pomohla a moc si jí vážíme," zářil po utkání trenér Tomáš Beránek.