Rugby league

Z domova

13. Červen 2019

Mistrovské prokletí

Hradecký tým neprožívá úspěšný vstup do sezóny. Pravda, tradiční předsezónní devítkový turnaj vyhrál, nicméně hned v úvodu ztratil kvůli zranění několik členů základní sestavy. Za posledních 5 let se podařilo obhájit vítězství pouze v sezóně 2017 týmu Dragons Krupka.

Lokomotiva Beroun, mistr republiky roku 2014 byl v roce 2015 takřka neviditelný a téměř se rozpadl. Sezónu 2015 ovládli Orli z Havlíčkova Brodu. Bohužel, obhajoba titulu nepřišla, naopak postupně tým z Havlíčkova Brodu ztrácel na síle i na hráčské základně. Naopak titul vybojoval tým Dragons Krupka, který základní částí prošel s jedinou porážkou a v Grandfinále těsně porazil Hradec Králové. Stejná situace se opakovala i v sezóně 2017. Tam tým Dragons Krupka opět dominovala a poprvé od dob silného týmu Berouna někdo obhájil titul z předchozí sezóny. Jak už z nedávné historie víme, dominance Krupky skončila v sezóně 2017, kdy se jí po předsezónním devítkovém turnaji v Rotterdamu zranilo několik opor a celou sezónu pouze paběrkovala. Naopak dvojnásobný vicemistr z Hradce Králové tuto sezónu zcela ovládl a vyhrál všechna utkání, do kterých jeho hráči nastoupili. Nezanedbatelnou roli na tom mělo také hostování několika opor z Chrudim Rabbitohs.

A je tu sezóna 2019 a Hradečtí po úvodní remíze se spojeným týmem Vrchlabí a Berounu 30:30, nastoupili do zápasu proti spojenému týmu Chrudim Rabbitohs a Orlů z Havlíčkova Brodu. V obou zápasech Hradec nastoupil se 13 kmenovými hráči doplněnými o 2-3 hráče spřáteleného týmu Barbarians Letohrad. Právě v zápase proti výborně hrajícím hráčům Rabbitohs se naplno projevil současný úzký kádr mistrovského Hradce. Rabbitohs dominantním způsobem ovládali hru, hradečtí měli obrovské problémy zachytávat soupeřovy průniky obranou a přestože se ve druhém poločase hra na chvíli vyrovnala, Chrudim již nedovolila Hradci zdramatizovat zápas a zaslouženě vysoko zvítězila. Hradec, který dohrával zápas v 11 hráčích, tahal od začátku zápasu za kratší konec a přestože se hradečtí lvi nevzdali a do poslední chvíle bojovali, nebyla již šance s výsledkem nic významného udělat. Nabízí se srovnání s výše uvedenými mistrovskými kluby, kterým se následující sezóna nevyvedla. Je pohár pro vítěze skutečně prokletý? :-) Jistěže není, nicméně zvon na Bílé věži nad Hradeckým náměstím bije na poplach a tým ze “salónu republiky” jistě uvítá letní pauzu a doufá v brzké uzdravení svých hráčů a herní vzestup v podzimních zápasech.

Doporučujeme

Divize 1

# Tým V P R B +/-
1 Chrudim + Havlíčkův Brod 3 1 0 6 114
2 Vrchlabí + Beroun 1 2 1 3 -50
3 Slavia Hradec Králové 1 2 1 3 -64

Divize 2

# Tým V P R B +/-
1 Hodonín+Mikulov 3 0 0 6 148
2 Dragons Krupka 2 1 0 4 57
3 Barbarians Letohrad 1 2 0 2 -75
4 Moravská Třebová All Plebs 0 3 0 0 -130

sledujte rugby league v televizi

všechny přenosy