Rugby league

Z domova

29. Listopad 2018

Shrnutí základní části Divize 1 - 2018

​Není tajemstvím, že letošními vítězi 1. Divize jsou hráči RLC Slavia Hradec Králové. Však od Grandfinále již uplynuly téměř dva měsíce. Jaký ale byl průběh celé sezóny?

Královská jízda Hradce Králové začala již od úvodního a tradičního devítkového turnaje, který tentokrát proběhl v Hradci králové. Hradečtí lvi turnajem prošli "bez ztráty kytičky" a všechny zápasy vyhrály. Tento tak mohl být pro hradecké hráče předzvěstí dobré sezóny. Naopak pro ostatní kluby varovně zdviženým prstem.

S týmem ze "salónu republiky" jak se Hradci Králové říká se již několik sezón musí počítat v boji o pohár. Vždyť předchozí dvě sezóny vždy skončili těsně pod stupínkem vítězů. Ten poslední dva roky patřil týmu RLC Krupka Dragons, kteří však letos neprožili šťastnou sezónu. Ještě před úvodním devítkovým turnajem vyrazili na prestižní devítkový turnaj Rotterdam Nine´s do Nizozemska, kde reprezentovali české rugby league. Tento turnaj je bohužel "stál" celou jarní část. Hráči z Krupky vyrazili bojovat proti týmům z dalších evropských zemí v nejsilnější možné sestavě. Bohužel se jim však nevyhnula řada nepříjemných zranění hráčů ze základní sestavy a tak na začátek 1.Divize nastoupilo jen torzo mistrovského týmu, hojně doplněné juniory. Malou útěchou pro hráče ze severu Čech mohlo být to, že se jim podařila domluvit spolupráce se sedmičkovým týmem rugby union z Ústí nad Labem, se kterým si vzájemně půjčovali hráče.

Celé letošní sezóna v 1. Divizi se nesla ve znamení hostování. Tým z Krupky doplnili hráči z Ústí nad Labem. Za Hradecký tým zase nastupovali tři hráči z Chrudim Rabbitohs, jejichž tým v letošní sezóně úmyslně sestoupil do 2. divize z důvodu nedostatku hráčů. Největším spojením pak bylo spojení Lokomotivy Beroun a Mad Squirels Vrchlabí. Beroun se již několik sezón potýká s nedostatkem hráčů a týmu z Vrchlabí zase v minulých letech scházeli zkušenosti v klíčových fázích zápasu a hlavně klid při hře s míčem. To, že toto spojení byl výborný nápad ukázal hned první zápas, proti týmu RLC Hradec Králové. Hradečtí přijeli do Vrchlabí s jednou z nejsilnějších sestav, kterou jsme mohli u jejich týmu kdy vidět. Vrchlabí bylo před zápasem outsiderem, ale nikdo dopředu nevěděl, jak bude "cover" s Berounem fungovat. Zápas ukázal, že fungovat bude. A velice dobře. Hráči Berouna zalepili díry ve Vrchlabském roji a tak jak se od nich čekalo, přinesli do týmu zkušenosti. Není náhodou, že kapitánem byl zvolen berounský hráč Pavel Mejstřík, který patří k nejzkušenějším hráčům v českém rugby league rybníčku. Hradec sice zápas vyhrál, ale Vrchlabští fanoušci viděli rozhodně nejlepší zápas, za posledních několik let!

Posledním spojením letošní sezóny bylo Orli z Havlíčkova Brodu. Ti se po mistrovské sezóně 2015 potýkají s pořádně dlouhou mistrovskou kocovinou a v týmu zbylo jen torzo hráčů ze slavné sezóny. Havlíčkobrodské hráče doplnili hráči z Mikulov Roosters, kteří se stejně jako mnoho dalších týmů potýkají s nedostatkem hráčů. Hráči Havlíčkova Brodu do sezóny nastoupili s mladým týmem plným nováčků. Bohužel, to co se povedlo Berounu a Vrchlabí, se Brodu a Mikulovu tolik nevydařilo. Celou sezónu tahali v zápasech za kratší konec a odnášeli si vysoké porážky.

Nutno však dodat, že letošní sezóna byla co do kvality zápasů jedna z nejsilnějších vůbec. Hostování hráčů posunulo kluby o úroveň výš a prosadit se v takové konkurenci nebylo pro hráče Havlíčkova Brodu vůbec jednoduché. Po základní části první divize byla tabulka následující. Na prvním místě Hradec Králové, který za celou sezónu nepoznal hořkost porážky. Na druhém místě spojený tým Vrchlabí a Berouna. Třetí místo brala Krupka Dragons, která až v průběhu podzimní začala do zápasů zapojovat hráče, kteří se jí postupně uzdravovali z jarního turnaje v Holandsku a na čtvrtém místě Havlíčkům Brod, který v letošní sezóně především získával zkušenosti pro své nové hráče.

Doporučujeme

Divize 1

# Tým V P R B +/-
1 Chrudim + Havlíčkův Brod 3 1 0 6 114
2 Vrchlabí + Beroun 1 2 1 3 -50
3 Slavia Hradec Králové 1 2 1 3 -64

Divize 2

# Tým V P R B +/-
1 Hodonín+Mikulov 3 0 0 6 148
2 Dragons Krupka 2 1 0 4 57
3 Barbarians Letohrad 1 2 0 2 -75
4 Moravská Třebová All Plebs 0 3 0 0 -130

sledujte rugby league v televizi

všechny přenosy