Rugby league

Z domova

19. Červenec 2017

Vrchlabí hostilo historicky první trenérský kurz Level 2

Vrchlabí - Historicky první trenérský kurz Level 2 v Evropě se uskutečnil v prostorách fotbalového stadionu ve Vrchlabí, kde se po dobu čtyř dní vzdělávali trenéři z klubů Divize 1 (Jakub Hudrlík - Vrchlabí, Tomáš Řičica - Chrudim, Tomáš Beránek - Krupka).

Kurz zaměřený na pokročilé rugbyové dovednosti a herní strategie vedl Martin John Crick, šéftrenér Evropské Federace Rugby League spolu s asistenty Davidem Lahrem - Česká republika a Ashley Brownem - Švédsko.

Pátek a pondělí bylo určeno lekcím v učebně, ve které se mimo jiné rozebírala psychologie hráčů, trenérská filozofie, fyzická připravenost, výživa, správná skladba tréninků od techniky až k přesení do herních situací. Sobota a neděle pak patřila praxi na hřišti. Na dobrovolnících z řad Vrchlabí, Trutnova a Jilemnice se pak předváděli tréninkové jednotky na obranu v blízkosti autové čáry, obranu v blízkosti try line, útok a obranu kolem rucku, kopy, tvorba a vyhledávání mezer v obraně, atd.

Průběh, organizace a obsah kurzu přinesl pouze pozitivní ohlasy i z nejvyššího vedení RLEF a také pozvánku pro Davida Lahra do Elite Coaching Campu, který se bude konat v roce 2018 v Srbsku k příležitosti ME U19 v Rugby League.

Nyní je samotných trenérech, aby dokončili své vzdělání tzv.: CATO. Jedná se o 4 úkoly, na kterých má každý trenér 24 měsíců od začátku kurzu. Teprve po úspěšném splnění všech 4 úkolů bude trenérům přidělena trenérská licence Level 2.

Doporučujeme

Divize 1

# Tým V P R B +/-
1 Chrudim + Havlíčkův Brod 2 0 0 4 84
2 Vrchlabí + Beroun 0 1 1 1 -24
3 Slavia Hradec Králové 0 1 1 1 -60

Divize 2

# Tým V P R B +/-
1 Barbarians Letohrad 0 0 0 0 0
2 Moravská Třebová All Plebs 0 0 0 0 0
3 Dragons Krupka 0 0 0 0 0
4 Hodonín+Mikulov 0 0 0 0 0
5 Trutnov+Jilemnice 0 0 0 0 0

sledujte rugby league v televizi

všechny přenosy