Rugby league

Z domova

19. Červenec 2017

Vrchlabí hostilo historicky první trenérský kurz Level 2

Vrchlabí - Historicky první trenérský kurz Level 2 v Evropě se uskutečnil v prostorách fotbalového stadionu ve Vrchlabí, kde se po dobu čtyř dní vzdělávali trenéři z klubů Divize 1 (Jakub Hudrlík - Vrchlabí, Tomáš Řičica - Chrudim, Tomáš Beránek - Krupka).

Kurz zaměřený na pokročilé rugbyové dovednosti a herní strategie vedl Martin John Crick, šéftrenér Evropské Federace Rugby League spolu s asistenty Davidem Lahrem - Česká republika a Ashley Brownem - Švédsko.

Pátek a pondělí bylo určeno lekcím v učebně, ve které se mimo jiné rozebírala psychologie hráčů, trenérská filozofie, fyzická připravenost, výživa, správná skladba tréninků od techniky až k přesení do herních situací. Sobota a neděle pak patřila praxi na hřišti. Na dobrovolnících z řad Vrchlabí, Trutnova a Jilemnice se pak předváděli tréninkové jednotky na obranu v blízkosti autové čáry, obranu v blízkosti try line, útok a obranu kolem rucku, kopy, tvorba a vyhledávání mezer v obraně, atd.

Průběh, organizace a obsah kurzu přinesl pouze pozitivní ohlasy i z nejvyššího vedení RLEF a také pozvánku pro Davida Lahra do Elite Coaching Campu, který se bude konat v roce 2018 v Srbsku k příležitosti ME U19 v Rugby League.

Nyní je samotných trenérech, aby dokončili své vzdělání tzv.: CATO. Jedná se o 4 úkoly, na kterých má každý trenér 24 měsíců od začátku kurzu. Teprve po úspěšném splnění všech 4 úkolů bude trenérům přidělena trenérská licence Level 2.

Doporučujeme

Divize 1

# Tým V P R B +/-
1 Chrudim + Havlíčkův Brod 3 1 0 6 114
2 Vrchlabí + Beroun 1 2 1 3 -50
3 Slavia Hradec Králové 1 2 1 3 -64

Divize 2

# Tým V P R B +/-
1 Hodonín+Mikulov 3 0 0 6 148
2 Dragons Krupka 2 1 0 4 57
3 Barbarians Letohrad 1 2 0 2 -75
4 Moravská Třebová All Plebs 0 3 0 0 -130

sledujte rugby league v televizi

všechny přenosy