Rugby league

Z domova

1. Květen 2019

Jak se hrálo na hradeckých devítkách?

V neděli 28.4.2019 se v Hradci Králové uskutečnil tradiční předsezónní turnaj v devítkovém rugby. V minulém článku jste se mohli dočíst prognózu možných výsledků. Jak to ve skutečnosti bylo, se dozvíte v dnešním článku.

Skupina 1

Skupina I. byla některými zvaná “skupinou smrti”. Nacházeli se v ní RLC Slavia Hradec Králové A, Mad Squirels Vrchlabí, spojený tým Hodonínu Black Angels a Mikulovu Roosters a nováček All Plebs Moravská Třebová. Hned první zápas mezi domácí Slavií a All Plebs ukázal dvě věci. První byla ta, že Hradec se rozhodl hrát na dva stejně silné týmy, místo klasického rozdělení podle výkonosti na A a B. Druhá byla ta, že All Plebs rozhodně nepřijeli jenom do počtu. Po zápase mezi Mad Squirels Vrchlabí a výběrem Jižní Moravy, který vyzněl jasně pro "Krkonošské" bylo jasno o tom, kdo je favorit skupiny a kdo se utká o třetí místo ve skupině. To měli být právě jihomoravané proti All Plebs. Oba týmy vyznávali diametrálně odlišný způsob hry. Zatímco Hodonínští spoléhali na silovou hru, kdy v jejich týmu bylo nejvíce velkých hráčů napříč celým turnajem, pro All Plebs zase bylo typické velké množství offloadů. A právě to se ukázalo jako klíčové. Hodonínští si v prvním poločase s hrou All Plebs nedokázali vůbec poradit a ti právě díky častým offladům snadno přenášeli hru ze strany na stranu a díky tomu položili v prvním poločase 3x TRY. Schylovalo se zde k velkému překvapení, ke kterému nakonec i došlo. To když se Hodonínu podařilo v druhém poločase pouze snížit a ze 3. místa ve skupině zaslouženě postoupila Moravská Třebová. Souboj o první místo byl naopak malým finále celého turnaje. Domácí Hradec v něm poměřil síly s Vrchlabím a byla to bitva vskutku nevídaná. Vyrovnaný zápas, ve kterém ani jeden z týmů tomu druhému neutekl na víc, než jeden try nakonec za vyrovnaného stavu rozhodl kapitán domácích Jan Heininger, když dvě minuty před koncem zápasu a svým tryem poslal domácí do finále. Na hosty z Vrchlabí tak zbyl jen souboj o 3. místo v turnaji.

Skupina 2

V této skupině se mezi sebou utkali RLC Slavia Hradec Králové B, Vlci Trutnov, RLC Barbarians Letohrad a spojený tým Chrudim Rabbitohs a Orlů z Havlíčkova Brodu. V prvním zápase jasně porazili domácí lvi hosty z Letohradu, kdy velký podíl na tom měl skvěle kopající Ladislav Cintler, který svými výkopy dělal Barbarům veliké problémy a fakt, že špatně stojící letohradští hráči nedokázali výkopy včas zpracovávat přicházeli o možnost útočit. V druhém zápase udělila Chrudim Trutnovu lekci z produktivity, kdy v herně vyrovnaném zápase zvítězila výsledkem 16:0. Opět tedy již první zápasy napověděli, kdo se utká o první dvě příčky a kdo bude bojovat o třetí místo. Tyto předpoklady ale mohli vzít za své v zápase Rabbitohs proti Barbarians. Králíci po většinu zápasu brnkali svým příznivcům na nervy tím, že ještě tři minuty před koncem drželi hubený náskok 4:0 a jediný try barbarů je mohl poslat do hlubin tabulky. Konec zápasu si ale pohlídali a dvěma tryi uklidnili své příznivce. Poté, co v dalším zápase proti RLC Slavia Hradec Králové B prohráli, měli jistotu postupu z 2. místa a souboj o 3. místo měl být mezi nováčkem z Letohradu a borci z Trutnova. Trutnovští, pro které by 4. místo ve skupině bylo obrovkým zklamáním měli co na pravovat. Během dvou zápasů si připsali pouze jeden try, což mladý tým nemohlo uspokojit. Překvapivě lepší první poločas měli nováčci z Letohradu, kdy celou první půli tlačili na vlky a odměnou jim byl jejich první try v turnaji. Ve druhé půli zabrali i trutnovští a i jim se podařilo položit. Stav byl 4:4 a poté, co barbaři přestáli i závěrečný tlak soupeře, skončil zápas nerozhodně. Díky lepšímu skóre nakonec ze 3. místa postoupil Trutnov.

Boje o umístění.

O 7. místo si to rozdali Barbarians Letohrad a jihomoravští hráči spojeného týmu Hodonín Black Angels a Mikulov Roosters. Oba týmy vyznávali podobný herní styl, Hodonínští však těžili z většího množství zkušeností i hráčů na střídačce. V zápase, kde nebyla nouze o tvrdé střety porazili nováčky z Letohradu a celkově obsadili 7. místo v turnaji.

O 5. místo se měli utkat All Plebs Moravská Třebová a Vlci z Trutnova. Tento zápas, stejně jako zápas Mad Squirels Vrchlabí proti Chrudim Rabbitohs se nakonec nemohl uskutečnit, neboť oba Krkonošské celky přijeli jedním autobusem, který měl domluvený odjezd v 16. hodin a jelikož se 16:00 dohrál teprve poslední zápas skupin, museli oba týmy odjet dřív. Týmy Chrudim Rabbitohs a All Plebs moravská Třebová se ale domluvili, že si zahrají spolu. V celém zápase Chrudimský výběr dominoval, nicméně All Plebs si připsali try a v turnaji se jim tedy povedlo skórovat proti 3 týmům ze 4, což je na nováčka vskutku parádní úspěch!

Ani souboj o 1.místo se neodehrál. Měl k němu nastoupit domácí Hradec A proti Hradci B. Hradec do turnaje nastupoval s 18 hráči, kteří se protáčeli v sestavách obou týmů. Již v prvním zápase přišli vlivem zranění o dva hráče a od poloviny turnaje už pokračovalo pouze 14 hráčů, což je tak akorát na jeden tým, na dva už je to velká zátěž.

U18

Po konci skupinové fáze a před začátkem bojů o umístění se organizátorům podařilo zorganizovat zápas juniorů U18, kdy proti sobě nastoupili v zápase na 2x9 minut všichni hráči mladší 19 let a kteří si chtěli zahrát. V zápase byly mezi některými hráči velké rozdíly, nutno však podotknout, že na většině hráčů bylo vidět, že trénují se staršími spoluhráči. Zápas nabídl několik pohledných individuálních akcí a ukázal jak hráčům, tak trenérům, kudy by měl směřovat jejich další rozvoj v tréninku.

U12 a U14

Na turnaji se také uskutečnil miniturnaj v Touch rugby. Favoritem zde bezesporu byl tým Prague Pillagers, pro který je Touch hlavním sportem. Většina ostatních týmů z CZRLA ho bere pouze jako zpestření. Reálně tak zbylé týmu Mad Squirels Vrchlabí a spojeného týmu U14 z ostatních týmů CZRLA bojovali o 2. místo. Tento zápas nakonec skončil remízou 4:4.