28. Březen 2016

Výsledky prvního kola 1. Divize

Prvními třemi zápasy vypukla nová sezóna 1. Divize CZRLA.

Orli Havlíčkův Brod 46 : 0 Mad Squirrels Vrchlabí

O tom, že jezdit hrát s mistrem repuliky bez střídačky není dobrý nápad se přesvědčili vrchlabští hráči. Kvůli nemoci a pracovním povinnostem chyběla páteř útoku, zejména Miroslav Bruna a kapitán Jan Hovard. A to bylo znát na chybějící koncovce. Naopak Orli se sešli v plné sestavě a navázali na hru, na kterou si divák zvykl minulý rok. Minimum chyb, tlak v obraně a podpora v útoku. To jsou aspekty sobotního zápasu, které zajistily Orlům pohodlnou výhru. Na druhou stranu Vrchlabí si za tento výsledek může jistou mírou samo. I když předvádělo pěkné útoky, 80% zápasu pouze bránili a to díky svým zbytečným chybám.

Chrudim Rabbitohs 50 : 4 Lokomotiva Beroun

Druhou vysokou výhru prvního kola si zajistili chrudimští Rabbitohs. "Měli jsme občas problém s dokončením setu, ale noví hráči poctivě skládali a minimálně se dostávali do ofsajdové pozice. Dost byl poznat soustředěný atletický trénink, i když co se týče fyzičky, je stále co dohánět. Hodně se prosazoval vazač Ondřej Preininger, který byl silný v osobních soubojích. Zápas byl z naší strany použit, jako trénink náhradníků na post mlynáře a vazače. Obě pozice jsme na závěr zápasu vystřídali a nechali tak kapitána, Ondřeje Preiningera a Tomáše Řičicu, našeho hrajícího trenéra, odpočinout. Snažili jsme provádět co nejmenší počet střídání, abychom vlastní hráče uvykli na mezinárodní standart hry, v čemž chceme v sezóně pokračovat. Spousta hráčů pomáhala i v neherních pozicích (obsadili jsme oba čárové rozhodčí a přesto jsme měli dost pomocníků na lavičce), takže celkový pocit byl hodně o týmové spolupráci." řekl Lukáš Hergott, předseda Chrudim Rabbitohs.

I když se Lokomotiva po loňské obměně kádru začíná herně zvedat, dostat se na standart soutěže bude ještě chvilku trvat.

Mikulov Roosters 18 : 36 Krupka Dragons

"Zápasy v Mikulově jsou vždy těžké a to hned ze tří důvodů: 1) dojezdová vzdálenost z Krupky 350 km, 2) jedná se skoro vždy o první zápas sezóny, 3) naposledy jsme v Mikulově vyhráli v roce 2014. Letos nám vstup do sezóny vyšel, díky pracující obraně a útokům. Průběh zápasu nebyl úplně jednoznačný. V prvním poločase jsme diktovali hru a jasně vedli. V druhém poločase soupeř zvýšil tempo, ale na obrat to nestačilo. Naši borci si již vítězství pohlídali a na posledních 20 minut jsme do hry poslali juniory, kterých bylo v daný okamžik na hřišti 6. Vítězství 36:18 je pěkné, ale slovy klasika. Jedna bitva válku nevyhrává. Sezóna začíná a před námi je ještě pořádný kus cesty." řekl Tomáš Beránek, trenér Krupka Dragons.

Druhé kolo, které se odehraje 9. -10. dubna, již nebude tak jednoznačné. Kromě velice zajímavého duelu, ve kterém poprvé do sezóny nastoupí ambiciozní Hradec Králové proti rozjetým Dragons, se můžete těšit na tato utkání: