Rugby league

Z domova

5. Listopad 2016

Základní část za námi, nejlépe hráli Dragons

Jedenáct výher, jedna prohra. Takové skóre mají po základní části Krupka Dragons a právoplatně vyhráli Pohár Václava Fischera. (Pohár pro vítěze základní části pojmenovaný právě po bývalém hráči Dragons a českém reprezentantovi, který minulý rok tragicky zahynul.)

Další týmy, kteří můžou být pyšní na letošní sezónu jsou určitě i Slavia Hradec Králové a Chrudim Rabbitohs.

Hradec Králové, vedený reprezentačním trenérem Ladislavem Cintlerem se zlepšuje každý rok a dobré náladě v kabině přispívá krom 10 výher a prohrami pouze s Dragons i rozsáhlá soupiska. Nestává se často, aby na tréninku v Hradci bylo méně než 20 hráčů. To je suma, kterou může většina českých klubů pouze závidět.

Podobná situace je i v Chrudimi. Pryč jsou doby, kdy musela Chrudim (potažmo Pardubice) do Divize 2 kvůli malému počtu hráčů. Chrudim vstupuje do play-off ze třetího místa a může se pyšnit 8 výhrami a 4 prohrami.

V druhé polovině tabulky situace tak růžová není. Orli Havlíčkův Brod, mistři kteří ovládli celou loňskou sezónu přišli během jarní části o své hřiště a to se bohužel obrovskou měrou podepsalo na demotivaci hráčů. Brod tak v druhé polovině sezóny lepil sestavu jak se dalo.

Podobný příběh potkal letos i finalisty z roku 2014, Beroun a Vrchlabí. Oba kluby trápí nedostatek hráčů, resp. s rostoucím věkem odcházejí hráči logicky do "rugbyového důchodu". Beroun a Vrchlabí ale začalo stavět juniorské týmy pozdě a hráči, kteří nahradí současnou generaci zatím dorůstají.

Doporučujeme

Divize 1

# Tým V P R B +/-
1 Chrudim + Havlíčkův Brod 3 1 0 6 114
2 Vrchlabí + Beroun 1 2 1 3 -50
3 Slavia Hradec Králové 1 2 1 3 -64

Divize 2

# Tým V P R B +/-
1 Hodonín+Mikulov 3 0 0 6 148
2 Dragons Krupka 2 1 0 4 57
3 Barbarians Letohrad 1 2 0 2 -75
4 Moravská Třebová All Plebs 0 3 0 0 -130

sledujte rugby league v televizi

všechny přenosy